wyszukiwanie zaawansowane

SERWIS INFORMACYJNY

Strona Podmiotowa: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej

Nasi użytkownicy

Biblioteka obsługuje mieszkańców Gminy Łęczna, natomiast Filie biblioteczne obsługują przede wszystkim rejon, w którym funkcjonują.
Z Biblioteki Gółwnej oraz Filii korzysta obecnie 6493 czytelników(stan na 31.12.2011), którzy wypożyczyli do końca 2011 roku 79864 książek, 3166 czasopism oraz 929 zbiorów specjalnych. W czytelni na miejscu skorzystano z 3035 woluminów i 4173 czasopism. Czytelnicy zarejestrowani w bibliotece reprezentują wszystkie grupy wiekowe. Intensywność czytelnicza poszczególnych grup wiekowych jest jednak różna.
Najbardziej stabilną grupę czytających stanowią osoby o utrwalonym nawyku obcowania z książką - preferujące czytanie literatury pięknej jako sposobu spędzania wolnego czasu lub interesujące się różnymi zagadnieniami, szukającej odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości. Najchętniej poszukiwane książki przez tę grupę czytających to pozycje z zakresu medycyny, zdrowia, wychowania dzieci oraz literatura wspomnieniowa. Najliczniej odwiedzają bibliotekę uczniowie i studenci, którzy
poszukują literatury naukowej, popularnonaukowej z zakresu psychologii, marketingu, medycyny, historii itp.