wyszukiwanie zaawansowane

Strona Podmiotowa: Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowcu

Poznaj nas bliżej

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowcu jest przyjazna dla użytkowników. Dbanie o jakość nie zawsze wiąże się z kosztami. Można zachęcić do korzystania z księgozbioru przez uprzejmość oraz pomoc w poszukiwaniu interesujących czytelnika pozycji. GBP w Lipowcu dba o estetykę wnętrza, co stwarza pogodny nastrój.
Na ścianach znajdują się informacje dotyczące funkcjonowania biblioteki, ogłoszenia o organizowanych konkursach. W czytelni znajduje się gazetka, na której pojawiają się różne cytaty, wiadomości i ciekawostki związane np. ze zbliżającymi się świętami czy uroczystościami.
W czytelni znajdują się stoliki i krzesła, gdzie czytelnicy mogą korzystać ze zbiorów na miejscu a dzieci wracające ze szkoły odrabiają lekcje. Podczas wypożyczania i przyjmowania książek można zaproponować coś ciekawego czytelnikowi, pokazać nowości i zachęcić do ich przeczytania.
W wypożyczalni na stoliku znajduje się wystawa nowości. Prezentuje się tu również wystawy tematyczne związane z wydarzeniami kulturalnymi i bibliotecznymi.
W GBP w Lipowcu najwięcej czytelników jest wśród dzieci, dlatego trzeba wzbogacać księgozbiór o pozycje dla tej grupy. Ale każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz książek naukowych czytelnicy znajdują w księgozbiorze książki rozwijające ich zainteresowania i służące relaksowi.