wyszukiwanie zaawansowane

Strona Podmiotowa: Miejskie Centrum Kultury

Herb Jednostki

97-400 Bełchatów, Pl. Narutowicza 1A
Nr kier: 044 centrala: 6350048
tel. bezp.: 6350048
fax: 6350048

Adres internetowy: http://www.mckbelchatow.pl
Adres e-mail:

Więcej >>


Bank Dobrych Praktyk - szczegóły

Tytuł: Zajęcia modelarskie
Rok wdrożenia: 2007
Jednostka wdrażająca: Miejskie Centrum Kultury
Grupa zadań: Kultura, sport, turystyka
Podgrupy zadań: Kulturalna promocja regionu (metody, doświadczenia, efekty..)
Osoba prowadząca sprawę: Sławomir Gaszewski
E-mail::
Telefon / Fax:
Opis "Dobrej Praktyki"/Osiągnięcia:
W ramach Miejskiego Centrum Kultury działa modelarnia lotnicza i kosmiczna. Mieści się na osiedlu Okrzei w piwnicy bloku nr 5. Zajęcia w zakresie budowy modeli latających i nie tylko, prowadzi instruktor modelarstwa lotniczego pan Sławomir Gaszewski. Niektórzy modelarze - przychodzący tu od lat, sami są już jednak fachowcami w tej dziedzinie. Modele wykonywane są na podstawie planów modelarskich lub własnych projektów konstruktora. Wiele modeli to wierne kopie prawdziwych samolotów. Jest sylwetkowy RWD 5, na którym polski pilot Skarżyński przeleciał Atlantyk, czy Jak 9P jest latający w latach 50 i 60 w barwach PRL. Młodzi modelarze uczą się posługiwać narzędziami do obróbki drewna i innych materiałów używanych w modelarstwie takich jak tworzywa sztuczne i karton. Wbrew pozorom karton jest dość trudnym materiałem w modelarstwie, ale można z niego zrobić bardzo realistyczny model, który będzie wierną kopią oryginału.
Modelarze skupieni wokół instruktora p. Sławomira Gaszewskiego startowali w wielu zawodach modelarskich, w których sprawdzali swoje umiejętności i wymieniali doświadczenia z kolegami z innych modelarni. Zawsze zdobywali też nagrody i wyróżnienia. Ostatnio na Mistrzostwach Polski w Krakowie nasz modelarz Rafał Kowalik zdobył III miejsce w klasie modeli na uwięzi.
Modelarze nie tylko budują modele, jeden z nich zrobił uprawnienia szybowcowe, a instruktor modelarni lata na motolotni. Uczestniczą też w pokazach i wystawach z okazji różnych imprez organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie.

    Informacje systemowe

Osoba odpowiedzialna za udostępnienie informacji w BIP
Osoba odpowiedzialna za wytworzenie lub treść informacji
Data wytworzenia informacji 2007-03-20
Data udostępnienia informacji 2007-03-20