wyszukiwanie zaawansowane

Strona Podmiotowa: Miejskie Centrum Kultury

Herb Jednostki

97-400 Bełchatów, Pl. Narutowicza 1A
Nr kier: 044 centrala: 6350048
tel. bezp.: 6350048
fax: 6350048

Adres internetowy: http://www.mckbelchatow.pl
Adres e-mail:

Więcej >>


Bank Dobrych Praktyk - szczegóły

Tytuł: Salon poetycko - teatralny
Rok wdrożenia: 2007
Jednostka wdrażająca: Miejskie Centrum Kultury
Grupa zadań: Kultura, sport, turystyka
Podgrupy zadań: Kulturalna promocja regionu (metody, doświadczenia, efekty..)
Osoba prowadząca sprawę: Mariola Biniek
E-mail::
Telefon / Fax:
Opis "Dobrej Praktyki"/Osiągnięcia:
"Salon poetycko - teatralny" to kolejna propozycja Miejskiego Centrum Kultury dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Dlaczego "salon"? Bo spotykamy się w gronie osób o artystycznych zainteresowaniach. Drzwi są otwarte dla wszystkich, którzy chcą "coś" robić, których "męczy" twórcza wena. To nic, że Adam chce występować na scenie, Kaśka pisze wiersze a Patrycja maluje - to wszystko da się połączyć! Trzeba się tylko spotkać!
Mijający rok szkolny grupa Salonu spędziła bardzo pracowicie. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych przeszła trudny trening. Wspólnie uczyła się pokonywać nieśmiałość, szlifować niedoskonałości głosowe, dykcyjne. Jak mówią sami uczestnicy zajęć, umiejętności te przydają się także w życiu codziennym. Każdy uczestnik miał możliwość odnalezienia "swojej roli" w przedsięwzięciu artystycznym. Grupa poszukiwała form wyrazu scenicznego i, co chyba najważniejsze, uczyła się wspólnej pracy i słuchania innych.

"Salon poetycko - teatralny" jest dla osób które:
interesują się teatrem, poezją i wszelkimi innymi działaniami parateatralnymi, piszą wiersze, scenariusze itp. i chcą COŚ z tą twórczością zrobić, marzą, by zostać w przyszłości zawodowymi scenografami i chętnie zmierzą swoje siły z zamiarami, uważają, że aktorstwo jest jedynym zawodem jaki mogą wykonywać, uwielbiają recytować, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać, mają zapędy reżyserskie i chcą spróbować swoich sił, szukają miejsca do prezentacji swoich umiejętności, szukają ludzi o podobnych zainteresowaniach i chętnych do współpracy.

Zajęcia prowadzi pani Mariola Biniek w Oddziale MCK "Gwarek"

    Informacje systemowe

Osoba odpowiedzialna za udostępnienie informacji w BIP
Osoba odpowiedzialna za wytworzenie lub treść informacji
Data wytworzenia informacji 2007-03-20
Data udostępnienia informacji 2007-03-20