wyszukiwanie zaawansowane

Strona Podmiotowa: Miejskie Centrum Kultury

Herb Jednostki

97-400 Bełchatów, Pl. Narutowicza 1A
Nr kier: 044 centrala: 6350048
tel. bezp.: 6350048
fax: 6350048

Adres internetowy: http://www.mckbelchatow.pl
Adres e-mail:

Więcej >>


Bank Dobrych Praktyk - szczegóły

Tytuł: Klub Twórców Kultury
Rok wdrożenia: 1985
Jednostka wdrażająca: Miejskie Centrum Kultury
Grupa zadań: Kultura, sport, turystyka
Podgrupy zadań: Kulturalna promocja regionu (metody, doświadczenia, efekty..)
Osoba prowadząca sprawę: Hanna Pukacz
E-mail:: 0...44/635 00 48
Telefon / Fax:
Opis "Dobrej Praktyki"/Osiągnięcia:
Klub Twórców Kultury istnieje od 30 lat. Twórcy - amatorzy i profesjonaliści, spotykają się dwa razy w miesiącu w Miejskim Centrum Kultury. Obecnie czynnie działa 45 osób, które malują, rysują, rzeźbią, fotografują, wykonują tkaniny artystyczne. Pochodzą nie tylko z Bełchatowa, ale również z jego okolic.
Spotkania w MCK mają charakter organizacyjny. Planuje się najbliższe wystawy, informuje o interesujących konkursach, przeglądach. Na spotkaniach klubowicze opowiadają również o swoich osiągnięciach.
Twórcy swoje prace wystawiają nie tylko w Bełchatowie i innych miastach Polski, ale także poza granicami kraju - w Niemczech, Holandii, USA, Kanadzie i Francji. Cztery osoby otrzymały odznaczenie "Zasłużony Działacz Kultury". Obrazy twórców znajdują się między innymi w zbiorach Pałacu Prezydenta Polski i w zbiorach Watykanu.
Klubowicze udzielają się również charytatywnie. Wystawiają swoje prace na aukcjach wspierających konkretne cele społeczne: wspomagają WOŚP, powodzian, dzieci z Kazachstanu. Okazją do wspólnego tworzenia są organizowane raz w roku plenery plastyczne. Wspólne wyjazdy to okazja do uczenia się czegoś nowego i obserwowania jak tworzą inni. Fakt, że pracują tam razem działa na nich stymulująco i mobilizująco.
Członkami Klubu są ludzie w różnym wieku, różnych profesji i o różnym wykształceniu.
Wielu z nich to amatorzy, którzy zaczęli tworzyć np. dopiero po przejściu na emeryturę. Ważne jest to, że tworzą oraz mogą wspierać konkretne cele społeczne, prezentując i wystawiając na aukcjach swoje prace.
Bardzo oddanym opiekunem Klubu Twórców Kultury jest pani Anna Pukacz - powiernik artystów skupionych wokół KTK. Rozumie jak nikt inny artystyczne "fanaberie" i członków Klubu traktuje jak członków rodziny.

Spotkania:
Każda środa godz.17.00.

    Informacje systemowe

Osoba odpowiedzialna za udostępnienie informacji w BIP
Osoba odpowiedzialna za wytworzenie lub treść informacji
Data wytworzenia informacji 2003-12-12
Data udostępnienia informacji 2003-12-12